• Tel.: +48 61 426 33 29 lub
  • Email smw-gniezno@wp.pl

Aktualności

XXVI Gwiazdka dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W dniu 04 grudnia 2020 r. odbyła się w Gnieźnie XXVI Gwiazdka dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej. Z uwagi na panującą pandemię i obostrzenia sanitarno - epidemiologiczne jej organizacja została przeprowadzona na całkowicie odrębnych zasadach. Gwiazdka została podzielona na dwie imprezy. Pierwsza była adresowana wyłącznie dla podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego Nr 2 im. Janusza Kusocińskiego w Gnieźnie. Natomiast druga dla podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy „Tęcza”. Z uwagi na niemożność spotkania się z osobami z zewnątrz organizatorzy postanowili zorganizować imprezę dla osób z niepełnosprawnościami, dla podopiecznych wyłącznie tych placówek.

4 grudnia w SOSW Nr 2 dokonano wręczenia paczek świątecznych ze słodyczami dla 85 podopiecznych. Wręczenia dokonali Dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Gnieźnie Łukasz Kaszyński, który uczestnikom przekazał najlepsze życzenia od Starosty Gnieźnieńskiego i Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gnieźnie. Do grona wręczających dołączyli partnerzy projektu Dyrektor placówki Tomasz Pawłowski wraz
z zastępcami Renatą Kozłowską i Dorotą Frątczak. Dyrektor ośrodka przekazał uczestnikom pozdrowienie i świąteczne życzenia od Prezydenta Gniezna i Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan – jednych z głównych organizatorów.

W tym dniu także kadra ŚDS ”Tęcza” zawiozła 35 paczek ze słodyczami do domów swoich podopiecznych. Z uwagi na decyzję Wojewody Wielkopolskiego nie było możliwości spotkania się z uczestnikami w lokalnej placówce. Prezes SMW kilka dni wcześniej spotkał się z kadrą placówki osobiście dostarczając paczki ze słodyczami. Była to także okazja do wspólnej rozmowy i świątecznej refleksji zwłaszcza, że od kilku lat podopieczni ŚDS „Tęcza” uczestniczyli w organizowanym świątecznym spotkaniu.

Organizatorami spotkań gwiazdkowych było Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan w Gnieźnie  przy wsparciu Starostwa Powiatowego, Urzędu Miejskiego, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gnieźnie oraz kierownictwa SOSW Nr 2 i ŚDS „Tęcza” w Gnieźnie. Celem imprezy była integracja środowisk „sprawnych inaczej” o różnym stopniu niepełnosprawności, wyrabianie nawyku aktywnego uczestnictwa w imprezach kulturalnych oraz popularyzacja i kultywowanie imprez obrzędowych dotyczących Świąt Bożego Narodzenia.

Impreza organizowana była dwudziesty szósty rok z rzędu i na trwałe wpisała się w kalendarz spotkań kulturalnych na rzecz środowiska osób z niepełnosprawnościami. Ta wieloletnia tradycja zobowiązała organizatorów do dalszej jej kontynuacji nawet w przypadku trudnych warunków związanych z pandemią.

 

 Oficjalna strona internetowa Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan. 

Znajdziesz tutaj informacje o bieżących działaniach, w które jest zaangażowane stowarzyszenie.