• Tel.: +48 61 426 33 29 lub
  • Email smw-gniezno@wp.pl

Aktualności

Mikołajki w Jarząbkowie i Niechanowie

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

 Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan w Gnieźnie wspólnie z władzami Gminy Niechanowo przystąpiło do udziału w realizacji XVI edycji cyklu spartakiad „Integracja na sportowo i świątecznie”  W dniu 4 i 6 grudnia św. Mikołaj odwiedził Przedszkole „Kajtek” w Niechanowie i Przedszkole w Jarząbkowie obdarowując dzieci świątecznymi paczkami ze słodyczami. Dzieci z niecierpliwością czekały na ten słodki podarunek, który dla zachowania bezpieczeństwa sanitarnego został wcześniej przekazany na ręce dyrektorów i przedstawicieli poszczególnych placówek. Z przedstawicielami kadry tych palcówek spotkali się główni partnerzy projektu Stanisław Dolaciński – Prezes Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan, Szymon Robaszkiewicz – Wójt Gminy Niechanowo w asyście pani Joanny Rakowskiej – inspektor oświaty miejscowego Urzędu Gminy.  

W placówkach przedszkolnych maluchy chętnie brały udział także w konkurencjach i współzawodnictwach rekreacyjnych zdobywając w gronie najlepszych okolicznościowe gwiazdkowe medale. Przepiękny wystrój sal, choinki, gwiazdkowo pięknie ubrane dzieci i panie, kolędy – to świąteczny klimat i nastrój, który towarzyszył jak co roku dzieciom podczas mikołajkowych spotkań. Chociaż uśmiech i radość dzieci stanowił dla wszystkich największe podziękowanie.

Z uwagi na niemożność spotkania się z młodzieżą w szkołach podstawowych, uczniowie z placówek z Niechanowa i Jarząbkowa otrzymali świąteczne paczki, które odebrali rodzice w ciągu ostatnich kilku dni.

Łącznie na terenie gminy Niechanowo paczki świąteczne otrzymały 373 osoby. Przedsięwzięcie sfinansowano ze środków Ministerstwa Sportu w Warszawie i Urzędu Gminy w Niechanowie. 

Miejmy nadzieję, że podczas przyszłorocznych gwiazdkowych imprez uda się przywrócić w pełni blask i radość wspólnego świątecznego świętowania z udziałem wszystkich dzieci.

 Oficjalna strona internetowa Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan. 

Znajdziesz tutaj informacje o bieżących działaniach, w które jest zaangażowane stowarzyszenie.