• Tel.: +48 61 426 33 29 lub
  • Email smw-gniezno@wp.pl

Aktualności

Jubileuszowa XXV Powiatowa Gwiazdka dla Dzieci i Młodzieży

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W dniu 17 grudnia 2019 r. w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie odbyła się XXV Powiatowa Gwiazdka dla Dzieci i Młodzieży, jako jedna z licznych imprez kulturalnych i rekreacyjno - sportowych organizowanych w ramach cyklu XVI edycji spartakiad „Integracja na sportowo i świątecznie”. Organizatorami gwiazdki było Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan w Gnieźnie przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, Starostwa Powiatowego, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gnieźnie, Urzędu Miejskiego, I LO oraz lokalnych darczyńców.                                                       

W imprezie udział wzięło udział ponad 320 dzieci i młodzieży z terenu miasta Gniezna i gmin powiatu gnieźnieńskiego (w tym dzieci wskazane przez Radę Osiedla Tysiąclecie i Stare Miasto). Celem imprezy była szeroko pojęta integracja środowisk dzieci pełnosprawnych oraz „sprawnych inaczej” o różnym stopniu niepełnosprawności, wyrabianie nawyku aktywnego uczestnictwa w imprezach kulturalnych oraz popularyzacja i kultywowanie imprez obrzędowych dotyczących Świąt Bożego Narodzenia. Impreza organizowana była dwudziesty piąty rok z rzędu i na trwałe wpisała się w kalendarz spotkań kulturalnych na rzecz środowiska osób z niepełnosprawnościami. Świąteczno – noworoczne życzenia przekazał uczestnikom Prezydent Miasta Gniezna  Tomasz Budasz i Prezes Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan Stanisław Dolaciński.                                   

Następnie w części artystycznej na scenie wystąpili artyści z grupy The Clown Circus Show Ruphert and Rico z Ostrowa Wielkopolskiego w programie artystycznym własnego autorstwa i aranżacji pn. „Kolęda do Świętego Mikołaja”. Artystów nagrodzono gromkimi brawami. Wręczono także pamiątkowe medale i nagrody zwycięzcom wcześniej przeprowadzonych przez Klub Sportowy „Stella” Gniezno i Dziecięcą Akademią Piłkarską „Chrobry Gniezno” -  konkurencji o charakterze sportowo – rekreacyjnym.

Wśród najlepszych byli:

  1. Wykonywanie najazdów na bramkarza

I miejsce – Damian Borecki, II miejsce – Adam Długosz, III miejsce – Adam Kaczmarek

  1. Podbijanie piłeczki na kiju do hokeja dla najmłodszych

I miejsce – Szymon Zielonka, II miejsce – Kacper Długosz, III miejsce – Filip Fryza

  1. Strzał w poprzeczkę

I miejsce – Wiktor Koszarowski, II miejsce – Marcel Nowak, III miejsce – Wiktor Bychowiec

  1. Strzał do bramki z połowy boiska

I miejsce – Filip Mecherzyński, II miejsce – Emil Gozdowski, III miejsce – Aleksander Dębowski

  1. Rzuty karne

I miejsce – Borys Ratajski, II miejsce – Antoni Trzciński, III miejsce – Kacper Wieczorek

  1. Strzał do celu

I miejsce – Michał Półtoranos, II miejsce – Adam Leśny, III miejsce – Kamil Nowak

Na zakończenie imprezy pojawił się Gwiazdor, którzy w asyście śnieżynek, organizatorów i zaproszonych gości wręczył dzieciom paczki świąteczne ze słodyczami i innymi smakołykami.

Wśród organizatorów i zaproszonych gości w spotkaniu udział wzięli Prezydent Miasta Gniezna Tomasz Budasz, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Gnieźnieńskiego – Jacek Kowalski, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego, Przewodniczący Rady Osiedla Tysiąclecie - Mariusz Mądrowski, Radny Powiatu Gnieźnieńskiego – Telesfor Gościniak, radni miasta Gniezna Jan Budzyński, Marcin Jagodziński, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gnieźnie Elżbieta  Pilarczyk, Kierownik Działu ds. Osób Niepełnosprawnych Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie – Hanna Łęga, Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych i Kultury Starostwa Powiatowego, Przewodnicząca Rady Osiedla Stare Miasto – Daria Danik, Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego – Paweł Matkowski, Prezes Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan Stanisław  Dolaciński wraz
z członkami władz stowarzyszenia Anną Stanowską, Justyną Banasik, Krzysztofem Wojciechowskim i Przemysławem Mularczykiem.

Darczyńcami organizowanej gwiazdki oprócz darczyńców instytucjonalnych byli: Bank Spółdzielczy Gniezno, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, Spółdzielnia Dozór,  Firma AGPOL Anna Putz, Spółka URBIS, Belux, Sokołów S.A., Trepko S.A., Przedsiębiorstwo Przemysłu Ziemniaczanego w Trzemesznie, Aleksander Kujawski.

Spotkaniu gwiazdkowemu towarzyszyła przez cały czas, bardzo miła, przyjemna i świąteczna atmosfera.

 

 

 Oficjalna strona internetowa Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan. 

Znajdziesz tutaj informacje o bieżących działaniach, w które jest zaangażowane stowarzyszenie.