• Tel.: +48 61 426 33 29 lub
  • Email smw-gniezno@wp.pl

Aktualności

XXVIII JESIENNY BIEG OSIEDLA WINIARY

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W dniu 29 września 2018r. odbył się XXVIII Jesienny Bieg Osiedla Winiary, który cieszy się niesłabnącą popularnością nie tylko wśród mieszkańców tego osiedla.

Główni organizatorzy -  Gnieźnieńska Spółdzielnia Mieszkaniowa, Rada Osiedla nr III Winiary i Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan - tradycyjnie przygotowały i  bezbłędnie wykonały program zawodów. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Tadeusz Tomaszewski – członek Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Tomasz Budasz – Prezydent Miasta Gniezna, Zdzisław Kujawa – Prezes GSM, Michał Glejzer – Przewodniczący Rady Miasta Gniezna, Marian Pokładecki – z-ca Przewodniczącego Rady Powiatu, Elżbieta Kozłowska – Przewodnicząca Rady Nadzorczej GSM, Elżbieta Jóźwiak – Przewodnicząca Rady Osiedla Winiary, Stanisław Dolaciński – Prezes SMW.

Należy podkreślić, że już tradycyjnie przy pięknej jesiennej aurze, w biegach wzięło udział około 900 osób, w tym 480 w biegach młodzieżowych i 217 zespołów w Biegu Rodzinnym. Organizatorzy przygotowali wiele trofeów sportowych dla zwycięzców biegów młodzieżowych i 100 nagród rzeczowych, które zostały rozlosowane wśród uczestników Biegu Rodzinnego.

Poniżej klasyfikacje indywidualne i drużynowe biegów młodzieżowych:

200 m dziewcząt – przedszk. rocz. 2012 i mł           200 m chłopców

1. Kozłowska Zuzanna – Powidz                                1. Świrydowidz Robert – Prymus
2. Przybysławska Lena – nr13 G-no                           2. Skupiewski Igor – nr 14 G-no
3. Schabs Hanna – nr 1 G-no                                     3. Kryszak Leon – SP 10 Gno

400 m dziewcząt – rocz.2011/12 SP                         400 m chłopców
1. Gbur Zuzanna – SP 6 G-no                                   1. Zobel Dominik – SP Milenium G-no
2. Sadło Iga – SP 6 G-no                                           2. Walkowiak Tomasz – SP Karniszewo
3. Rostkowska Kornelia SP 6 G-no                           3. Jakubowski Michał – SP 6 G-no

500 m dziewcząt – r. 2009/10 SP                              500 m chłopców

1. Ochotna Monika – SP Muzyczna G-no                 1. Głowacki Milan – SP 6 G-no
2. Michałowska Sandra – SP 9 G-no                        2. Owczarek Igor – SP 2 Witkowo
Łukaszewska Nikola – SP 2 G-no                            3. Szubczyński Adrian -  SP 2 Witkowo

800 m dziewcząt –r. 2007/06 SP                               800 m chłopców
1. Jankowska Amelia – SP 1 G-no                           1. Krajniak Kacper -  SP 2 Witkowo
2. Tomaszewska Klaudia – SP 12 G-no                   2. Kossakowski Arkadiusz – SP Muzycz.
3. Balcerzak Weronika – SP 12 G-no                       3. Zaborniak Jakub -  SP 2 Witkowo

1000 m dziewcząt rocz. 2005/04 SP                       1000 m chłopców
1. Szczepankiewicz Beata – SP Goślinowo              1. Piotrowski Antoni – SP 8 G-no
2. Bubacz Wanessa – SP 5 G-no                              2. Majorczyk Bartosz – SP 2 Witkowo
3. Skoczeń Julia – SP 12 G-no                                  3. Bieliński Adam – SP 12 G-no

Klasyfikacja zespołowa – Szkół Podstawowych
1. SP 12 Gniezno – 165 pkt
2. SP 6 Gniezno – 158
3. SP 2 Witkowo – 131
ogółem w biegach wzięło 18 szkół podstawowych miasta i powiatu

1000 m dziewcząt 2003 oddz. Gim.                     1000 m chłopców
1. Wendland Ola – Gim Witkowo                           1. Błaszczyński Nikodem – Gim Witkowo
2. Kaźmierczak Angelika – Gim Witkowo               2. Szcześniak Mateusz – Gim Witkowo
3. Kerber Klaudia – Gim Witkowo                          3. Białas Jakub – Gim Witkowo

Klasyfikacja zespołowa oddziałów Gimnazjalnych
1.  Oddział Gim przy SP 1 Witkowo 127 pkt
2. Oddział Gim przy SP 1 Gniezno 23 pkt

1000 m dziewcząt rocz. 2002/00 szkoły ponadpodstawowe
1. Kossakowska Julia – II LO G-no
2. Przybylska Alicja – II LO G-no
3. Nowaczyk Paula – II LO G-no

1500 m chłopców rocz. 2002/00 szkoły ponadpodstawowe
1. Rojewski Mikołaj – ZSE-O G-no
2. Rożek Mateusz ZSP 3 G-no

Klasyfikacja zespołowa szkół ponadpodstawowych
1. II LO G-no – 42 pkt
2. ZSE-O G-no – 15
3. ZSP 3 G-no – 14

Trofea sportowe i nagrody rzeczowe wręczali oficjalnie zaproszeni goście imprezy.

 

 Oficjalna strona internetowa Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan. 

Znajdziesz tutaj informacje o bieżących działaniach, w które jest zaangażowane stowarzyszenie.