• Tel.: +48 61 426 33 29 lub
  • Email smw-gniezno@wp.pl

Aktualności

Gnieźnieńscy seniorzy na konferencji senioralnej w Zagórowie

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

II Konferencja Senioralna zorganizowana przez Poseł do Parlamentu Europejskiego Krystynę Łybacką we współpracy z władzami samorządowymi odbyła się 26 września 2018 w Zagórowie. W konferencji uczestniczyła 53 osobowa reprezentacja seniorów z Gniezna, Witkowa o Niechanowa. Rano seniorzy zwiedzili klasztor w Lądzie, a następnie wzięli udział w ciekawej konferencji.                                                                                               

Coś dla ciała, ducha i umysłu, czyli słów kilka o II Konferencji Senioralnej, zorganizowanej przez Poseł do Parlamentu Europejskiego Krystynę Łybacką. W środowe przedpołudnie Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Zagórowie gościł licznie przybyłych Seniorów ze wschodniej i środkowej Wielkopolski.                                                                     

Na pierwszą część spotkania zaprosiła prof. dr hab. Beata Pluta Dziekan Wydziału Turystyki i Rekreacji, opowiadając o konieczności podejmowania wysiłku fizycznego i jego ogromnej roli w życiu codziennym. Ilustracją wykładu stały się ćwiczenia pokazowe, w których chętnie uczestniczyli zgromadzeni Seniorzy. Atmosferę prawdziwie twórczą zapewnił koniński zespół wokalny „Jutrzenka” działający przy Konińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Przeplatany ekspresyjnymi monologami występ, zgromadzeni Goście nagrodzili zespół owacjami na stojąco, śpiewając wspólnie hymn Seniora.                                                                      

Na część poświęconą lepszemu zapamiętywaniu zaprosiła Aleksandra Owodzin przeprowadzając warsztaty pt. „Jak pamiętać, żeby nie zapomnieć”. Seniorzy aktywnie biorący udział w warsztatach uruchomili wyobraźnię, by przekonać się, jak ważne jest dbanie o dobrą kondycję naszego umysłu.     

II Konferencję Senioralną zakończył barwny występ trzech młodych solistek oraz dwóch zespołów tanecznych „Iskierki” i „Tęczy” działających przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Zagórowie. Niezwykle aktywni i chętni do współpracy Seniorzy po raz kolejny udowodnili, że (…) „serca są młode, tylko twarze mamy pomarszczone”, a być w wieku dojrzałej młodości, to wspaniały przywilej, z którego należy czerpać „pełnymi garściami”. Wszystkie osoby uczestniczące w Senioriadzie otrzymały wydany przez panią poseł „Poradnik Aktywnego Seniora”, którego autorami są Dziekan Wydziału Turystyki i Rekreacji Prof. Beata Pluta oraz dr hab. Magdalena Krzykała i dr hab. Marcin Andrzejewski również z poznańskiego AWF.             

Na terenie powiatu gnieźnieńskiego partnerem Senioriady było Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan, a koordynatorem projektu Tadeusz Tomaszewski – asystent Europosłanki.

 

 Oficjalna strona internetowa Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan. 

Znajdziesz tutaj informacje o bieżących działaniach, w które jest zaangażowane stowarzyszenie.