• Tel.: +48 61 426 33 29 lub
  • Email smw-gniezno@wp.pl

Aktualności

Konrad Zybała w Parlamencie Europejskim

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

 

Laureat XXIII edycji Konkursu Wiedzy „Gmina Niechanowo – Historia i Współczesność” organizowanego przez Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan we współpracy z gminą Niechanowo Konrad Zybała przebywał na zaproszenie Europosłanki Krystyny Łybackiej w Parlamencie Europejskim.

Grupa 56 osób z Wielkopolski, laureaci konkursów, najlepsi studenci, inicjatorzy i organizatorzy projektów charytatywnych oraz popularyzujących wiedzę o Unii Europejskiej uczestniczyła w dniach 25 – 28.06.2017 w wyjeździe studyjnym do Brukseli.

Uczestnicy po drodze do Parlamentu Europejskiego zwiedzili Brugię, Brukselę i Waterloo. Głównym punktem wyjazdu studyjnego było spotkanie w Parlamencie Europejskim z Panią Poseł Krystyną Łybacką oraz zwiedzanie parlamentu i wspólny lunch z Eurodeputowaną.

Konrad Zybała po powrocie z Brukseli powiedział m.in. „Moja wycieczka do Brukseli i Brugii była ciekawa. Zobaczyłem wiele zabytków, zwłaszcza w Brugii w tym mieście jest bardzo dużo starych zabytkowych kamienic, w których znajdują się sklepy, restauracje. Główny punkt wyjazdu czyli spotkanie z panią Łybacką było bardzo miłe. Muszę tylko ponarzekać na podróż, w autobusie było lekko niewygodnie lecz podróż minęła dość szybko jak na taką długą podróż”.

Wspólnie z Konradem w wyjeździe studyjnym do Brukseli uczestniczyli także Patrycja Kucharska wytypowana przez rektora PWSZ w Gnieźnie oraz Zuzanna Błaszak laureatka konkursu wiedzy o życiu i twórczości Władysława Reymonta z gminy Kołaczkowo.


Opracowanie:
Tadeusz Tomaszewski
Zdjęcia:
Konrad Zybała

 

 

 Oficjalna strona internetowa Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan. 

Znajdziesz tutaj informacje o bieżących działaniach, w które jest zaangażowane stowarzyszenie.