• Tel.: +48 61 426 33 29 lub
  • Email smw-gniezno@wp.pl

Aktualności

Festyn rodzinny w Grotkowie

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Rada Sołecka w Grotkowie we współpracy z Urzędem Gminy w Niechanowie oraz Stowarzyszeniem Młodych Wielkopolan zorganizowała 17 czerwca na boisku w parku Festyn Rodzinny.

Podczas imprezy integrującej mieszkańców Grotkowa i okolicznych miejscowości Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan zorganizowało V rundę ligi gminnej szóstek piłkarskich „Nie piję – nie biorę”. W ramach turnieju piłkarskiego rozegrano 6 meczy, których zwycięzcą okazała się drużyna z Grotkowa wyprzedzając Żółcz, Mierzewo i Karsewo. Sędzią turnieju piłkarskiego był Pan Dariusz Śmiałowski.

Po zmaganiach piłkarskich przyszedł czas na konkurencje rekreacyjno – sportowe dla dzieci, które przeprowadził w imieniu Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan Tadeusz Tomaszewski wspólnie z członkami rady sołeckiej. Rzut kośćmi wygrał Jakub Ciesielski wyprzedzając Antosia Foltynowicza i Ninę Pleszewską. Rzut woreczkami do kosza wygrał Antoś Foltynowicz, drugie miejsce zajęła Nina Pleszewska, a trzecie Gracjan Pogorzelski. W rzucie ringo najlepszymi okazali się Weronika Andrzejczak wyprzedzając Oliwię Galińską i Jonatana Pogorzelskiego. Zwycięzcy wspólnej zabawy około 60 dzieci otrzymali medale, które wręczył Pan Patryk Adamczyk – sołtys Grotkowa oraz nagrody rzeczowe, które ufundowała Pani Krystyna Łybacka, Poseł do Parlamentu Europejskiego, a wręczył asystent Europosłanki Pan Tadeusz Tomaszewski.

Następnie dzieci przez dwie godzin bawiły się na zamkach dmuchanych. Wspólną zabawę całych rodzin kontynuowano przy ognisku z kiełbaskami, kawie, herbacie i słodyczach.

Zabawa mieszkańców Grotkowa i przybyłych gości przy muzyce na parkiecie w parku trwała do północy.

 Oficjalna strona internetowa Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan. 

Znajdziesz tutaj informacje o bieżących działaniach, w które jest zaangażowane stowarzyszenie.