• Tel.: +48 61 426 33 29 lub
  • Email smw-gniezno@wp.pl

Aktualności

Europejski Dzień Sąsiada w Bieganowie

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

10 czerwca 2017r. mieszkańcy Bieganowa i okolic (ok. 150 osób) uczestniczyli w Europejskim Dniu Sąsiada, zorganizowanym przy Świetlicy Wiejskiej w Bieganowie.

Partnerami tego przedsięwzięcia projektowego byli-udzielający wsparcia finansowego, rzeczowego i organizacyjnego:
Stowarzyszenie „Wielkopolscy Bieganie”/Grupa Odnowy Wsi Bieganowo, Rada Sołecka Wsi Bieganowo, Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan w Gnieźnie, Ochotnicza Straż Pożarna w Kołaczkowie, Młodzieżowe Centrum Kariery i Spółdzielnia Mleczarska we Wrześni, Mieszkańcy Wsi Bieganowo.

Patronat Honorowy nad przedsięwzięciem objęła Poseł do Parlamentu Europejskiego Krystyna Łybacka.

Europejski Dzień Sąsiada rozpoczął Rajd Rowerowy (17km, 46 osób), w którym uczestniczyli mieszkańcy Bieganowa, Sokolnik. Po czym na Placu przy Świetlicy Wiejskiej w Bieganowie rozpoczął się Festyn. Podczas imprezy dzieci, młodzież i dorośli, w tym seniorzy brali udział w konkurencjach sportowo-rekreacyjnych, tj.: „gra w kości”, kręgle, podbijanie piłeczki pingpongowej, rzut woreczkami do kosza, uczestniczyli w Quizie wiedzy ”Bieganowo-Nasza Mała Ojczyzna w Unii Europejskiej”.

Zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymali pamiątkowe medale i nagrody rzeczowe ufundowane przez Poseł do Parlamentu Europejskiego Krystynę Łybacką, Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan, Stowarzyszenie „Wielkopolscy Bieganie”. Dodatkowo finalistom przyznane zostały również„ Nagrody Specjalne Sołtysa”.

W trakcie Festynu Rada Sołecka i Stowarzyszenie „Wielkopolscy Bieganie”-Grupa Odnowy Wsi Bieganowo obdarowywały przybyłych gości słodkimi podarunkami, kiełbaską z grilla, grochówką. Degustowano lokalne produkty: „wrzesińską gzikę”, jogurty, kefiry, przygotowane przez Spółdzielnię Mleczarską we Wrześni, jak i - chleb ze smalcem i ogórkiem, nalewki, ciasta wykonane przez mieszkańców Bieganowa. Festyn uświetnili: Zespół Folklorystyczny „Ziemia Wrzesińska” - prezentując tańce i przyśpiewki z regionu Wielkopolski, Szamotuł, Pogórza Karpackiego - i druhowie OSP w Kołaczkowie, którzy przygotowali pokaz z zakresu ratownictwa medycznego, „ścianę wodną”.

 

Agnieszka Frąckowiak
Sołtys Wsi Bieganowo

 

 

 Oficjalna strona internetowa Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan. 

Znajdziesz tutaj informacje o bieżących działaniach, w które jest zaangażowane stowarzyszenie.