• Tel.: +48 61 426 33 29 lub
  • Email smw-gniezno@wp.pl

Aktualności

Cykl Spartakiad „Integracja na sportowo i świątecznie 2020” w Bieganowie

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W dniach 06,07,08,09,10,11,12,15,19 i 25 grudnia 2020r. w Bieganowie odbył się Cykl Spartakiad „Integracja na sportowo i świątecznie”, który w swoim założeniu ma na celu zintegrowanie środowiska lokalnego wokół przedsięwzięć kulturalnych, rekreacyjno-sportowych, włączając rodziny, opiekunów, w tym osoby starsze – całe pokolenia w przygotowanie i organizację imprez, kultywując tym samym wspólne Tradycje Bożonarodzeniowe. Stąd, w ramach „Warsztatów z zakresu rękodzieła artystycznego - Świąteczna Dekoratornia” przedstawiciele: Rady Sołeckiej, Grupy Odnowy Wsi (Stowarzyszenia „Wielkopolscy Bieganie”), Koła Gospodyń Wiejskich, Zespołu Folklorystycznego „Ziemia Wrzesińska” oraz młodzieżowi Wolontariusze skupieni wokół tych organizacji - w Świetlicy Wiejskiej w Bieganowie przygotowywali ozdoby świąteczne, choinkę, „paczki świąteczne” dla dzieci, młodzieży, seniorów 70+,”Aktywnych 15+”.

Gwiazdka w Bieganowie w tym roku przybrała formę 10-ciu spotkań, podczas których organizatorzy zaproponowali uczestnikom w świetlicy, na jej tarasie udział w bloku rekreacyjno-sportowym, tj. w „grze w „kości”. W rezultacie zwycięzcy tej konkurencji otrzymali pamiątkowe medale (nt. Julia Grępka, Weronika Grępka, Dawid Kuźma, Kacper Dobrowolski, Emilia Korczyńska, Kuba Iberflus, Przemysław Grabowski, Czesław Staszak, Waldemar Kuźma, Artur Kopaczewski, Julian Gałecki, Adam Konieczka, Renata Cyrulewska, Tomasz Chlebowski).

Kolejnym etapem Gwiazdki były spotkania z Mikołajami, którzy w towarzystwie pomocników i pomocnic wręczali uczestnikom projektowym Gwiazdki  „paczki świąteczne”, docierając do ich mieszkań złożyli Życzenia Bożonarodzeniowe i obdarowali ich słodkościami.

Punktem kulminacyjnym projektu „Integracja na sportowo i świątecznie” był Koncert Kolęd w wykonaniu Zespołu Vehikuł Czasu Band-Izy i dj. Bociana -25.12.2020r.  przed budynkiem Świetlicy Wiejskiej w Bieganowie. Bieganowianie uczestniczyli w tym Kolędowaniu –słuchając i śpiewając  tradycyjne polskie koledy na balkonach, zza okien - poprzez uchylone, otwarte okna w swoich mieszkaniach, jak i  przed domostwami.

Współorganizatorzy, partnerzy projektu:

  • Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan w Gnieźnie,
  • Ministerstwo Sportu w Warszawie,
  • Rada Sołecka Wsi Bieganowo,
  • Stowarzyszenie „Wielkopolscy Bieganie” /Grupa Odnowy Wsi Bieganowo,
  • Koło Gospodyń Wiejskich „Aktywni Bieganowianie” Bieganowie,
  • Ośrodek Hodowli Zwierzyny w Bieganowie,
  • Zespół Folklorystyczny „Ziemia Wrzesińska”,
  • Mieszkańcy Bieganowa,

W Cyklu Spartakiad „Integracja na sportowo i świątecznie” w Bieganowie w 2020r. uczestniczyło 270 osób.

Gwiazdki w Bieganowie, zrealizowane w ramach projektu: Cykl imprez i warsztatów sportowo-rekreacyjnych,
zadania: Cykl Spartakiad „Integracja na sportowo i świątecznie”

sfinansowano ze środków:

- dotacji Ministerstwa Sportu i środków własnych Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan wręczono 180 „paczek świątecznych”,

- Stowarzyszenia "Wielkopolscy Bieganie"-Grupy Odnowy Wsi Bieganowo i Koła Gospodyń Wiejskich „Aktywni Bieganowianie” wręczono 90 „paczek świątecznych”.

 

 Oficjalna strona internetowa Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan. 

Znajdziesz tutaj informacje o bieżących działaniach, w które jest zaangażowane stowarzyszenie.