• Tel.: +48 61 426 33 29 lub
  • Email smw-gniezno@wp.pl

Aktualności

Jubileuszowe Grzybobranie w Gołąbkach

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

12 października 2019r. Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan zorganizowało XV Jesienne Grzybobranie w Nadleśnictwie Gołąbki . W spotkaniu wzięła udział 50 osobowa grupa miłośników zbierania grzybów z terenu Gniezna i okolic; w tym 4 uczestników ze Śląska. Jak co roku uczestnicy w ciągu 3 godzin zbierali grzyby by następnie w towarzystwie Łukasza Binarscha klasyfikatora grzybów z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej dokonać ich przydatności do spożycia oraz ważenia.

I miejsce i puchar Tadeusza Tomaszewskiego Radnego Województwa Wielkopolskiego za największą ilość zebranych grzybów tj. 10,35 kg zdobył Radosław Kubisz z Pszczyny k/Bielsko Białej, II miejsce - puchar Stanisława Dolacińskiego Prezesa Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan zdobył Mariusz Pomorski z Gorzowa Wlkp. (9,05kg) i III miejsce puchar Anny Stanowskiej Wiceprezesa SMW wywalczył Mariusz Eichstedt (6,30kg) z Gniezna.  Statuetkę „największego grzyba” ufundowaną przez radnego miasta Gniezna Marcina Jagodzińskiego zdobył Mariusz Pomorski z Gorzowa Wielkopolskiego. W czasie przeglądu grzybów i ich ważenia rozegrano konkurencje rekreacyjne rzut ringo, rzut woreczkami do punktowanej tarczy oraz wyrzucanie kości. W poszczególnych konkurencjach zwyciężyli:

rzut ringo (kobiety):

Im -  Marta Nowak

IIm – Irena Wiśniewska

IIIm – Irena Bojańska

rzut ringo (mężczyźni):  

Im – Marek Pietkiewicz

IIm – Radosław Kubisz

IIIm – Piotr Cieślewicz

rzut woreczkami do punktowanej tarczy (kobiety):

Im – Irena Wiśniewska

IIm – Magdalena Zbiranek

IIIm – Maria Sękowska Malinger

rzut woreczkami do punktowanej tarczy (mężczyźni):

Im – Daiusz Błochowiak,

IIm – Przemysław Mularczyk,

IIIm – Piotr Cieślewicz

wyrzucanie kości:

Im – Radosław Kubisz

IIm – Marianna Matecka

IIIm – Mariusz Pomorski.

Finaliści konkurencji otrzymali pamiątkowe medale. Upominki rzeczowe otrzymali także od Tadeusza Tomaszewskiego najmłodszy uczestnik Sebastian Nowak (6 lat) i senior pan Szczepan Owczarzak (83 lata). Na zakończenie imprezy panie Ewa Cybułka i Ewa Krzyżańska z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Gnieźnie przeprowadziły pogadankę wraz z prezentacją multimedialną na temat kleszczy.

Całej imprezie towarzyszyła piękna pogoda oraz miłe rozmowy o leśnych grzybowych zdobyczach przy kawce, herbatce, ciasteczkach i przepysznej grochówce.

 

 Oficjalna strona internetowa Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan. 

Znajdziesz tutaj informacje o bieżących działaniach, w które jest zaangażowane stowarzyszenie.