• Email smw-gniezno@wp.pl

Aktualności

Żelazkowo zwycięzcą X Letniej Spartakiady Mieszkańców Sołectw Gminy Niechanowo

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan zorganizowało 2 czerwca 2019 r. roku wspólnie z Wójtem Gminy Niechanowo, UKS „Niechan”, UKS „Błyskawica” i Gminnym Ośrodkiem Kultury X Letnią Spartakiadę Mieszkańców Wsi o puchar Wójta Gminy – Szymona Robaszkiewicza. Zmagania finałowe reprezentantów poszczególnych sołectw poprzedzone były turniejem piłki nożnej, który odbył się 25 maja 2019r. na boisku Orlik w Cielimowie. Sędzią turnieju piłkarskiego był Dariusz Śmiałowski. W turnieju wzięło udział 6 drużyn.

I miejsce zdobyła drużyna z Jelitowa

II miejsce – Cielimowo

III miejsce – Malczewo,

IV miejsce – Niechanowo

Ponadto w turnieju wzięły udział zespoły z Trzuskołonia i Żelazkowa. Zwycięzcy turnieju piłkarskiego otrzymali Puchary Wójta Gminy i punkty do klasyfikacji zespołowej spartakiady. W ramach Spartakiady rozegrano na niechanowskich Plantach 2 konkurencje zespołowe i 10 indywidualnych. Sędzią głównym spartakiady była Agata Zybała. Zmagania sportowe mieszkańców „różanej” gminy prowadził inicjator imprezy Tadeusz Tomaszewski.

Najlepszymi w poszczególnych konkurencjach okazali się:

Rzut ringo (konkurencja dla sołtysów i Rad Sołeckich)

III miejsce – Bernardeta Zuber

Jazda żółwia na rowerze (konkurencja dla radnych)

III miejsce - Mierzewo

Zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymali medale ufundowane przez Urząd Gminy. Najwszechstronniejszymi sportowcami spartakiady zostali: wśród kobiet Justyna Cieślewicz z Jarząbkowa, a wśród mężczyzn Jakub Andrzejewski z Żelazkowa, którzy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Europosłankę Krystynę Łybacką oraz Wielkopolskie Zrzeszenie LZS.

W klasyfikacji zespołowej dwudniowych zmagań sportowych sołectw:

I miejsce i puchar Wójta Gminy Szymona Robaszkiewicza zdobyło sołectwo Żelazkowo,

II miejsce i puchar Radnego Województwa Wielkopolskiego Tadeusza Tomaszewskiego zdobyło Cielimowo,

III miejsce i puchar Przewodniczącego Rady Gminy Zdzisława Sikory wywalczyło Jarząbkowo,

IV miejsce i puchar Przewodniczącego Gminnej Rady Sportu Zbyszka Linkiewicza zdobyło Niechanowo,

V miejsce i puchar Prezesa Młodych Wielkopolan Stanisława Dolacińskiego wywalczyła drużyna Kędzierzyna,

VI miejsce i puchar Dyrektora GOK Teresy Jastrzębskiej trafił do Potrzymowa.

Kolejne miejsca zajęły Mierzewo, Gurowo, Malczewo, Jelitowo i Trzuskołoń.