• Tel.: +48 61 426 33 29 lub
 • Email smw-gniezno@wp.pl

Aktualności

XII Mistrzostwa Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Gnieźnie w Tenisie Stołowym - Witkowo 2019

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W sobotę 16 lutego 2019 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Borysa w Witkowie odbyły się XII Mistrzostwa Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Tenisie Stołowym. Organizatorami byli: Oddział Powiatowy ZOSP RP w Gnieźnie, Oddział Miejsko-Gminny ZOSP RP w Witkowie, Ochotnicza Straż Pożarna w Witkowie, Urząd Gminy i Miasta w Witkowie, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Borysa w Witkowie, Wojewódzkie Zrzeszenie LZS w Poznaniu i Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan w Gnieźnie. Przybyłych powitał Wiceprezes Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gnieźnie, a jednocześnie gospodarz obiektu - druh Marian Łukowski. Otwarcia mistrzostw dokonał Burmistrz Gminy i Miasta Witkowo - Marian Gadziński, życząc wszystkim zawodnikom zajęcia jak najlepszych miejsc. Stwierdził, że nie wszyscy ze startujących będą pierwszymi, ale nie wynik jest tu najważniejszy. Liczy się też sam udział w zawodach oraz propagowanie zdrowego i sportowego stylu życia.

W zawodach, w siedmiu kategoriach wiekowych rywalizowało 101 druhen i druhów z 4 gmin i 4 jednostek OSP (Gniezno- OSP Strzyżewo Smykowe, OSP Modliszewo, OSP Mnichowo, OSP Zdziechowa, Niechanowo - OSP Gurówko, OSP Niechanowo, Trzemeszno - OSP Gołąbki ,Witkowo - OSP Ruchocinek, OSP Skorzęcin, OSP Wiekowo, OSP Witkowo i OSP Powidz. Zwycięzcy otrzymali medale ufundowane przez Prezesa Honorowego Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan w Gnieźnie druha Tadeusza Tomaszewskiego.

W rywalizacji jednostek OSP zwyciężyła OSP Strzyżewo Smykowe - 139 pkt. przed OSP Gurówko - 91 pkt. i OSP Niechanowo- 68 pkt. W kategorii oddziałów gminnych rywalizację wygrali tenisiści stołowi z gminy Gniezno - 262 pkt., przed gminą Niechanowo - 159 pkt. i Gmina Witkowo - 120 pkt. Zwycięzcy uhonorowani zostali pucharami ufundowanymi przez Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP w Gnieźnie druha Jacka Kowalskiego, Burmistrza Gminy i Miasta Mariana Gadzińskiego oraz Prezesa Oddziału Miejsko -Gminnego Związku OSP RP w Witkowie druha Mariana Łukowskiego.                                                                                    

Uhonorowano najmłodszego zawodnika Miłosza Kryszaka z OSP Witkowo oraz najstarszego druha Feliksa Kościelskiego z OSP Gurówko. Upominki dla zwycięzców przygotowane zostały przez Urząd Gminy i Miasta w Witkowie. Zawody przebiegały bardzo sprawnie, dzięki wspaniałej pracy zespołu sędziowskiego pod wodzą Pawła Piniarskiego i Krzysztofa Nowińskiego. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali strażacy ratownicy z Grupy Medycznej z OSP Witkowo na czele z druhem Marcinem Zawadą. Tradycyjne zmaganiom przypatrywał się Radny Rady Powiatu Gnieźnieńskiego Telesfor Gościniak. Zakończenia zawodów dokonał prezes Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP w Witkowie, jednocześnie gospodarz obiektu dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Borysa Marian Łukowski, który wspólnie z Burmistrzem Gminy i Miasta Marianem Gadzińskim wręczyli zwycięzcom medale i puchary.                                                                                                       

Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali: Szkoły podstawowe - dziewczęta 1. Marta Górkowska - Niechanowo 2. Aleksandra Dziel - Niechanowo 3. Wiktoria Krawczyk - Gurówko

Szkoły podstawowe - chłopcy

 1. Igor Michałowski - Modliszewo
 2. Maksymilian Borowiak - Strzyżewo Smykowe
 3. Adam Ukleja - Modliszewo

Szkoły podstawowe klasy VII-VIII - dziewczęta

 1. Maja Janowicz - Wiekowo
 2. Monika Maćkowiak - Strzyżewo Smykowe
 3. Julia Kurkowska - Wiekowo

Szkoły podstawowe klasy VII-VIII - chłopcy

 1. Adrian Tymosz - Gurówko
 2. Mateusz Szubert - Strzyżewo Smykowe
 3. Szymon Wójkowski - Strzyżewo Smykowe

Szkoły ponadgimnazjalne - kobiet

 1. Klaudia Perkowska - Strzyżewo Smykowe
 2. Roksana Dziel - Strzyżewo Smykowe
 3. Weronika Dziel - Strzyżewo Smykowe

Szkoły ponadgimnazjalne - chłopcy

 1. Paweł Kozłowski - Zdziechowa
 2. Maciej Helman - Modliszewo
 3. Michał Helman - Modliszewo

Mężczyźni OPEN

 1. Leszek Dobrzykowski - Gurówko
 2. Feliks Kościelski - Gurówko
 3. Szymon Pawlak - Gołąbko

Źródło: www.witkowo.pl 

Fot. Krzysztof Kurkowski

 Oficjalna strona internetowa Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan. 

Znajdziesz tutaj informacje o bieżących działaniach, w które jest zaangażowane stowarzyszenie.