• Tel.: +48 61 426 33 29 lub
  • Email smw-gniezno@wp.pl

Aktualności

Spartakiada "Integracja Na Sportowo i Świątecznie" w Pietrzykowie

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan wspólnie ze Stowarzyszeniem Edukacyjno - Kulturalno - Turystycznym "Nasza Szkoła" w Pietrzykowie, Zespołem Szkolno - Przedszkolnym w Pietrzykowie, Ministerstwem Sportu i Turystyki  w Warszawie w dniu 5 grudnia 2018 zorganizowało spartakiadę "Intrgracja Na Sportowo i Świątecznie". Jest to impreza kulturalno - sportowa, która została stworzona w odpowiedzi na potrzeby uczniów jak i mieszkańców Pietrzykowa. Impreza została podzielona na dwie części, w obrębie których realizowano zamierzone cele edukacji uczniów, integracji społeczności lokalnej oraz promocji zdrowego stylu życia. W pierwszej części wszyscy uczestnicy podziwali zmagania cyrkowców, natomiast w drugiej części sami brali udział w zmaganiach sportowo - świątecznych. Zainteresowanie wydarzeniem było duże. 

Dla wychowanków i uczniów przygotowani szereg konkurencji w różnych kategoriach wiekowych:

- grupa Maluszki/Zerówka (slalom z drewnianą łyżką i przejście przez tunel),

- kategoria I - III (slalom z szarfą i przechodzenie pod słupkiem),

- kategoria IV - VI (slalom, przewrót w przód, bieg z piłką między kolanami, rzuty obręczą na pachołek),

- kategoria VII, VIII, gimnazjum (sztafeta z podbijaniem piłeczki pingpongowej, slalom w koszulkach, trójskok).

Za zmagania sportowe uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale. Podczas imprezy nie zabrakło także zabaw ruchowych dla najmłodszych mieszkańców okolicznych wsi i ich rodziców oraz łamigłówek sportowych dla zaproszonych gości, wśród których znaleźli się: Tadeusz Tomaszewski - Honorowy Prezes SMW, Radny Województwa Wielkopolskiego, Przemysław Dębski - Burmistrz Pyzdr, Justyna Sosnowska - Prezes Stowarzyszenia "Nasza Szkoła" w Pietrzykowie, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Pyzdrach, Wojciech Tomaszewski - sołtys wsi Pietrzyków, Jan Dobrychłop - sołtys wsi Pietrzyków Kolonia.

Zwieńczeniem imprezy było spotkanie z Mikołajem, który obdarował wszystkich uczestników imprezy (155 osób) paczkami ze słodyczami.

 Oficjalna strona internetowa Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan. 

Znajdziesz tutaj informacje o bieżących działaniach, w które jest zaangażowane stowarzyszenie.